19.05.2024
Неділя
10:40
 Сайт творчої педагогічної майстерні  «Пошук» вчителів початкових класів   Богодухівського ліцею №3
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
«Від нас, від нашого вміння, від нашої майстерності, від нашого мистецтва та мудрості залежить життя, здоров'я, розум, характер, воля, інтелектуальне обличчя, місце та роль у житті, щастя підростаючого покоління.» В.О.Сухомлинський
Меню сайту

Категорії розділу
Роботи схвалені МОН України [4]
Проекти [2]
Галерея творчого вчителя [74]
Скарбничка [20]
Наступність [2]

Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 30

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Головна » Файли » Методика, досвід, пошук » Галерея творчого вчителя

Українська мова Тема. Позначення м’якості приголосних звуків знаком м’якшення
09.01.2018, 19:28

Підготувала вчитель початкових класів Оксенич Олена Миколаївна

Тема. Позначення м’якості приголосних звуків знаком м’якшення

Мета: закріплювати знання про позначення м’якості приголосних знаком м’якшення;

розвивати навички звуко-буквеного аналізу слова; виховувати уважність.

Обладнання: проектор, екран, маска їжачка, картки для письмової роботи, картки для домашнього диференційованого завдання.

Хід уроку

I. Організаційний момент. Девіз класу.

II. Актуалізація опорних знань

- Які букви позначають м’якість попередніх приголосних звуків?

1. Хвилинка каліграфії

Ньк льн льк зь

Маленький правильно скільки скрізь

2. Вправи на повторення

а)— Доповніть речення потрібними за змістом словами.

Від нашого міста до Києва далеко, а до Харкова — ... . ( близько)

б)— Прочитайте. Знайдіть і виправте помилки, допущені учнем у диктанті.

Осінь, окун, пенки, пальто, серпень, тільки, у ньйого, сьйогодні, альбом, колори, тінь, маленький, знайомий, бадьорий, синька.

в).Звуко-буквений аналіз слова ОСІНЬ (за дошкою 1 учень)

г)— З окремими словами (на вибір) складіть розповідне, питальне і спонукальне речення. Запишіть їх. (По рядах.) Зразок – на дошці.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу над написанням слів зі знаком м’якшення.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 43–44)

Вправа 1

— Прочитайте загадку. Як ви здогадалися, що це льон?

— Зі словом-відгадкою складіть речення. Використовуйте слова із загадки. Запишіть (коментоване письмо)

Робота з карткою

— Прочитайте текст.

— Яка головна думка цього тексту?

— Спишіть п'ятий абзац, уставляючи пропущені букви., підкресліть їх.

— Що ви знаєте про пропущену букву?

2. Фізкультхвилинка

 

Всі піднесли руки — раз!

На носках стоїть весь клас.

Два — присіли, руки вниз,

На сусіда подивись.

Раз! — і вгору,

Два! — і вниз,

На сусіда подивись.

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Раз — присіли, два — піднялись.

Хай мужніє ваше тіло.

Хто старався присідати,

Може вже відпочивати. ( або відео)

 

3.Вправа 3

Пригадайте правила переносу слів із буквосполученням ЬО ?

— Прочитайте слова лівої колонки. Доберіть до них слова, які відповідають на питання який?. Що ви можете сказати про слова , що відповідають на ці питання? Що спільного у правописі цих слів? Запишіть слова, поділивши їх для переносу. Вправа виконується учнем на дошці як зразок.

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота над загадкою

— Прочитайте і відгадайте загадку.

У траві лежить клубок,

В ньому безліч голочок.

— Скільки звуків позначає буква ї?

2. Робота з розвитку мовлення ( фронтально).

— Опишіть їжачка за запитаннями та опорними словами.

1) Яка це тварина?

2) Де живе?

3) Яка в нього шубка?

4) Який носик?

5) Які очі?

6) Які ніжки?

Опорні слова: з колючок; маленький, гостренький; мов ґудзики.

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Які букви вказують на м’якість приголосних?

— Поясніть такі мовні явища:

у слові знака м’якшення немає, а м’які приголосні є;

букви у немає, а звук [у] є.

VII. Домашнє завдання (диференційоване)

1. С. 44, вправа 2 ( уважно читаймо завдання до вправи )

2. Творча вправа. Скласти та записати до зошита твір за опорними запитаннями, додати власні 1-2 речення .

Категорія: Галерея творчого вчителя | Додав: SvetaV10
Переглядів: 468 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites


  • Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів Сайт Богодухівського ліцею №3 Богодухівської районної ради Харківської області Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів Богодухівська районна державна адміністрація Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів Відділ освіти Богодухівської районної державної адміністрації Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів
    Харківська Академія Неперервної Освіти Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів
    Copyright MyCorp © 2024uCoz