21.11.2024
Четвер
10:39
 Сайт творчої педагогічної майстерні  «Пошук» вчителів початкових класів   Богодухівського ліцею №3
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
«Від нас, від нашого вміння, від нашої майстерності, від нашого мистецтва та мудрості залежить життя, здоров'я, розум, характер, воля, інтелектуальне обличчя, місце та роль у житті, щастя підростаючого покоління.» В.О.Сухомлинський
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 30

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про освіту

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 38-39, ст.380)

{Із змінами, внесеними згідно із Законами 
№ 2657-VIII від 18.12.2018 
№ 2661-VIII від 20.12.2018}

Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями і культурою, та держави.

Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу Українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.

Цей Закон регулює суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, прав та обов’язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, а також визначає компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти.

ЧИТАТИ ДАЛІ... Закон України Про освіту

 

Міністерство освіти і науки України інформує про затвердження професійного стандарту “Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти”.

Наказ Міністерства соціальної політики України від 10.08.2018 №1143 “Про затвердження професійного стандарту “Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти”

Постанова КМУ від 27.12.2018 №1190 “Про затвердження Положення про сертифікацію педагогічних працівників”

Лист МОН від 04.01.2019 № 1/9-8 “Про добровільність сертифікації педагогічних працівників”

 

Сертифікація вчителів по-новому (оновлено)

Представники МОН розробили проект "Положення про сертифікацію педагогічних працівників".

Мета сертифікації полягає у підвищенні престижності педагогічної професії та заохоченні вчителів до особистісного і професійного зростання. Тож, жодного примусу на вчительство щодо проходження цієї процедури не має бути. У положенні зазначено, що сертифікація відбуватиметься на добровільних засадах.

Міністерство освіти разом з Державною службою якості освіти та Українським центром оцінювання якості освіти планують пілотувати проект у 2019 році. Учасниками сертифікації стануть 2 тис. працівників закладів загальної середньої освіти з усіх областей України та зі столиці.

На офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти вже з’явився окремий розділ «Сертифікація педагогічних працівників (тестування)».

ЧИТАТИ ДАЛІ... Сертифікація вчителів

Оприлюднено проект програми тестування вчителів

МОН опублікувало перелік компетентностей, які перевірятимуться під час незалежного оцінювання.

Нещодавно «Всеосвіта» розповідала про сертифікацію вчителів початкових класів. Наразі проект «Положення про сертифікацію педагогічних працівників» перебуває на етапі громадського обговорення. До громадського обговорення МОН також запропонувало проект програми незалежного тестування для вчителів початкової школи.

ЧИТАТИ ДАЛІ... Програма незалежного тестування для вчителів початкової школи

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО ЗМІНИ

  Вітаємо на сторінці онлайн проекту з розвантаження і осучаснення програм початкової школи. Це спільний проект Міністерства освіти і науки та соціальної платформи www.ed-era.com.

  1. Звернення Міністерства освіти і науки України
  2. Наша мета
  3. Чому ми започаткували цей проект?

Звернення Міністерства освіти і науки України

Шановні учасники проекту з оновлення програм початкової школи!

Раді Вам повідомити, що 4 серпня Колегія Міністерства освіти і науки схвалила оновлені програми початкової школи, вони затверджені Наказом МОН і з 1 вересня вже будуть використовуватися в українських школах.

Завдяки всім, хто долучився до обговорення, коментування, вироблення пропозицій, нам вдалося в стислі терміни провести ревізію і осучаснити 13 програм для 1-4 класів, залучивши широке коло громадськості і експертів.

На платформі ЕдЕра зареєструвалися понад 4000 унікальних користувачів, які залишили понад 8000 пропозицій.

Робота у віртуальних робочих групах експертів йшла з різною інтенсивністю, але ми дякуємо всім за співпрацю, небайдужість і час, який ви приділили оновленню програм для найменших школярів.

Ви допомогли нам здійснити перші кроки з реформування змісту початкової освіти. Ваша участь продемонструвала - справжнє публічне обговорення, із залученням великої кількості людей, може бути ефективним і конструктивним завдяки використанню сучасних інтерактивних технологій.

Оновлені програми опубліковані на офіційному сайті МОН:

http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2016/08/11/zatverdzheni-kolegieyu-mon-onovleni-navchalni-programi-dlya-1-4-klasiv/

Також на сайті МОН оприлюднені оновлені критерії оцінювання та методичні рекомендації щодо викладання за оновленими програмами.

Наступним кроком на платформі ЕдЕра з'являться відеоуроки, майстер-класи та навчальні матеріали, які мають допомогти вчителям викладати за оновленими програмами і використовувати компетентнісний підхід.

Дякуємо нашим модераторам, які опрацювали величезні обсяги пропозицій, уклали таблиці врахування коментарів, з якими можна ознайомитися на платформі ЕдЕра у відповідних розділах програм, а також підготували оновлені програми для схвалення Колегією МОН. За визнанням представників Національної академії педагогічних наук, модератори нашого проекту за надзвичайно стислі терміни зробили роботу цілих наукових підрозділів.

Спільний проект з оновлення програм початкової школи загалом і його реалізація за допомогою інтерактивних технологій отримали високу оцінку Колегії та керівників Міністерства освіти і науки.

Всі напрацювання були надзвичайно корисними. І стануть в пригоді при підготовці нових Державних стандартів та програм в рамках реформування змісту всієї шкільної освіти України.

18 серпня Міністр освіти і науки Лілія Гриневич представила Концепцію Нової української школи, яка передбачає оновлення всієї середньої освіти в Украіні.

http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2016/08/18/%E2%80%9Cnam-potriben-ne-tyuning-sistemi/

Реформа української школи стартує 2018 року.

Слідкуйте за новинами на сайті mon.gov.ua.

Наша мета

  • започаткувати справжнє публічне обговорення навчальних програм;
  • перевірити програми на наявність помилок, повторів, невідповідностей та неузгодженостей;
  • розвантажити програми від зайвої другорядної інформації, зробити їх більш зрозумілими для авторів підручників, вчителів, всіх освітян та широкого загалу;
  • знайти педагогів, освітян, експертів та активістів, які розуміють, що таке компетентнісний підхід, і як його запроваджувати в повсякденній шкільній діяльності.

Чому ми започаткували цей проект?

Міністерством освіти і науки за ініціативою міністра розпочато роботу з підготовки Концепції нової української школи. Вона передбачатиме нові стандарти, програми, підручники, нові підходи до підготовки вчителів. Ця Концепція буде впроваджуватися з 2018-го року – після ґрунтовного опрацювання та експериментальної апробації.

Але діти вчаться вже зараз і не можуть чекати 2018-го року. Тому нинішній спільний проект Міносвіти і ЕdEra, який ми пропонуємо – це не кардинальна зміна програм, і ми це усвідомлюємо.

Це нагальна необхідність:

  • розвантажити чинні програми від обтяжливої інформації та застарілих підходів;
  • залучити до процесу оновлення змісту освіти небайдужих освітян і експертів;
  • надати вже зараз в межах чинного Державного стандарту приклади компетентнісного підходу та поширення кращих вчительських практик;
  • зробити програми зрозумілішими і більш наближеними до вікових особливостей дітей і сучасного життя.

Зміна стандартів та підходів до навчання в усіх розвинених країнах, що успішно здійснили реформу шкільної освіти (Канада, Фінляндія, Сінгапур, Польща), тривала не менше 10 років. Процес розвантаження програм для початкової школи – лише один з перших кроків у цьому напрямку. Велика реформа попереду, але ми вважаємо за необхідне вже зараз згуртувати навколо цієї роботи небайдужих освітян, експертів та активістів, які готові ділитися своїм досвідом заради покращення освіти українських дітей.

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites


  • Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів Сайт Богодухівського ліцею №3 Богодухівської районної ради Харківської області Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів Богодухівська районна державна адміністрація Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів Відділ освіти Богодухівської районної державної адміністрації Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів
    Харківська Академія Неперервної Освіти Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів
    Copyright MyCorp © 2024uCoz