19.05.2024
Неділя
11:26
 Сайт творчої педагогічної майстерні  «Пошук» вчителів початкових класів   Богодухівського ліцею №3
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
«Від нас, від нашого вміння, від нашої майстерності, від нашого мистецтва та мудрості залежить життя, здоров'я, розум, характер, воля, інтелектуальне обличчя, місце та роль у житті, щастя підростаючого покоління.» В.О.Сухомлинський
Меню сайту

Категорії розділу
Роботи схвалені МОН України [4]
Проекти [2]
Галерея творчого вчителя [74]
Скарбничка [20]
Наступність [2]

Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 30

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Головна » Файли » Методика, досвід, пошук » Галерея творчого вчителя

Постановка завдання додавання двоцифрових чисел. Пошук способу. Додавання двоцифрових чисел. Алгоритм додавання.
09.01.2018, 19:32

Підготувала вчитель початкових класів Бобрик Наталія Вячеславівна

Тема уроку. Постановка завдання додавання двоцифрових чисел. Пошук способу

додавання двоцифрових чисел. Алгоритм додавання.

Мета уроку: створення ситуації необхідності пошуку способу додавання

двоцифрових чисел; побудова способу додавання двоцифрових чисел,

що спирається на порозрядний принцип будови позиційного числа

(моделювання, виписування гіпотез, формулювання способу);

застосування способу додавання двоцифрових чисел без переходу

через розряд; формування дії контролю під час побудови та

застосування побудованого алгоритму в парній роботі.

Хід уроку

І Організація класу

Лунає дзвінок, до праці мерщій

Ти всі перешкоди здолати зумій

Працюй наполегливо, швидко, старанно,

Щоб кожна хвилина не втратилась марно.

Діти, до нас на урок завітали гості. Привітайтеся!

Добрий день вам

Добрий день нам!

Добрий день всім!

Оскільки на уроці нас чекають нові відкриття, то починаємо ми урок з вправ для концентрації уваги

1.Рухи головою (вправа стимулює процеси мислення)

Дихайте глибоко,розслабте плечі і нахиліть голову .Дозвольте голові повільно рухатися в різні сторони, доки за допомогою дихання виходить напруга.

30 с.

2.Ліниві вісімки(вправа покращує увагу) : намалювати в повітрі в горизонтальній площині вісімки по три рази кожною рукою, а потім обома руками.

3 Шапка для роздумів( покращує увагу) одягніть шапку, тобто м’яко загорніть вуха від верхньої точки до мочки три рази.

ІІ Актуалізація наявного способу дії (ситуація успіху)

1. Бесіда

- Що ми вміємо робити з двоцифровими числами? (читати, записувати, порівнювати, записати у вигляді суми розрядних доданків та у вигляді числового виразу) ( в процесі називання учнями дій. На дошці з’являється запис, що вміють робити учні з двоцифровими числами)

- Хто почуває себе впевнено і зможе впоратися саме з таким завданням?

2.Гра «Лото»

У кожного учня картка

1 ряд

81

60

10

39

90

79

56

19

41

99

2 ряд

19

56

70

79

80

81

39

99

60

41

3 ряд

39

60

99

79

50

81

41

40

19

56

Завдання:

Закреслити число 81;

Закреслити число, у якому 7 десятків і 9 одиниць;

Закреслити число, яке складається з 5 одиниць другого розряду та 6 одиниць першого розряду;

Закресліть сусідів числа 40;

Закресліть число, що передує числу 20;

Закресліть число, що стоїть після числа 59

Закресліть найбільше двоцифрове число

ПЕРЕВІРКА. Повинні залишитися числа( за дошкою)

1ряд: 10, 90

2 ряд 70.80

3 ряд 40, 50

Як називаються числа, які залишилися на картка? (круглі)

Які числа називаємо круглими?

Діти разом з вами працював і Буратіно. Одне з чисел гри зобразив за допомогою схеми. Прочитайте.

Запишіть це число у вигляді суми розрядних доданків ( 41= 40+1)

Запишіть це число числовим виразом (41= 10* 4 +1)

ІІІ Постановка завдання (ситуація розриву)

Пропоную розв’язати задачу №75 (самостійно)

прочитайте задачу. Якщо ви зрозуміли умову і готові працювати, підніміть зелену картку. Якщо ви сумніваєтесь, то – червону.

(за дошкою задачу розв’язує учень)

Перевірка

Як перевірити чи дійсно при додаванні цих чисел отримаємо це число? (за допомогою числової прямої)

Прочитайте задачу 76

Що потрібно знайти в задачі?

Запишіть схему,що допоможе нам розв’язати задачу

Що потрібно знайти в задачі ціле чи частину? (ціле)

Як знайти ціле? (частини додати)

Який запис з’явився? (34+25=)

Чи можемо ми знайти значення цього виразу?

У нас з’явилася проблема. Ми не можемо прийти до єдиної думки.

Тож яке відкриття ми будемо робити на нашому уроці? (вчитися додавати двоцифрові числа)

IV Розв’язання навчального завдання

1.Конструювання нового способу дії

Згадайте , що допомагає нам додавати одноцифрові числа ? (числова пряма)

Чи зручно нам буде додавати двоцифрові числа на числовій прямій?(аналіз ситуації , що виникла ,повинна привести до висновку, що спосіб прирахування на числовій прямій хоч і працює для всіх натуральних чисел, але є вкрай незручним – побудувати такої довжини числову пряму і виконати на ній додавання двоцифрових чисел не лише незручно, але навіть не завжди можливо.)

Як же бути? (вислухати пропозиції)

Разом з нами цю задачу розв’язували і казкові герої. Ось Мальвіна, згадавши все що ми можемо робити з двоцифровими числами, пропонує нам записати подані числа у вигляді числового виразу і побудувати площинну модель, використовуючи міри е1 та е2

 

 

 

 

 

 

Як Мальвіна дізналася відповідь? ( до міри е1 додала міру е1, до міри е2 додала міру е2)

Чи правильно вона додала?

Хто може пояснити як виконуємо додавання двоцифрових чисел? (додавання двоцифрових чисел виконуємо порозрядно: одиниці до одиниць, десятки до десяток)

2.Застосуванння та уточнення нового способу дії

Первинне закріплення (фронтально на дошці з поясненням)

34+21 = 44+15= 56+12= 22+17=

- №77(робота в парі за типом «учень» -«учитель»)

(одна пара працює за дошкою)

- Самостійна робота (взаємоперевірка)

41+26 38+11

37+51 54+24

V Рефлексія

- Що ми покладемо сьогодні у наш рюкзачок знань?

- Що ми навчилися робити на сьогоднішньому уроці?

- Який новий запис з’явився у нас на дошці?

- Розкажіть. Як можна додати двоцифрові числа?

Категорія: Галерея творчого вчителя | Додав: SvetaV10
Переглядів: 540 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites


  • Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів Сайт Богодухівського ліцею №3 Богодухівської районної ради Харківської області Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів Богодухівська районна державна адміністрація Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів Відділ освіти Богодухівської районної державної адміністрації Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів
    Харківська Академія Неперервної Освіти Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів
    Copyright MyCorp © 2024uCoz